Pigūs aviabilietai į Amsterdamą

Nėra harmoningesnio miesto Europoje, kaip Amsterdamas. Rekomenduojame visiems apsilankyti šiame mieste. Epochos, stiliai, rasės taikiai egzistuoja mažytėje teritorijoje, iš kurios pusė – vanduo. Išvertus iš olandų kalbos Amsterdamas reiškia „Užtvanka ant Amstelio upės“.

Amsterdame išliko nemažai architektūrinių pastatų, kuriuos galima priskirti vadinamajam Nyderlandų Renesanso (atgimimo) periodui. Kanalai, Ost Indijos kompanijos pastatas, Pietinė, Šiaurinė ir Vakarinė bažnyčios buvo pastatytos tuo laikotarpiu. Renesansą pakeitė klasicizmas. Rotušės pastatas, kur dabar yra įsikūrę karalių rūmai, pastatytas XVIII amžiuje. Miesto pokario architektūra pasižymi modernizmu. Ir visa tai puikiai egzistuoja nepažeidžiant harmonijos.

Apie daugelį gražių pasaulio miestų dažnai sakoma, kad jie yra panašūs į muziejus po atviru dangumi, ir Amsterdamas – ne išimtis. Čia surinkta tiek visko įdomaus ir neįprasto, kad kiti miestai gali tik pavydėti ir stengtis pavyti Olandijos sostinę didinant muziejų skaičių.

Šiuolaikiniame Amsterdame daug plaukiojančių būstų, prišvartuotų visuose kanaluose. Baržos, laivai, jachtos nuleido inkarą mieste iš karto po karo, kada šalis išgyveno gyvenamojo būsto krizę. Tada merija netrukdė švartavimuisi, ir didžiulis skaičius laivų gavo registraciją Amsterdame su nuosavais pašto adresais. Palaipsniui plaukiojantys namai buvo apgyvenami, į juos buvo pravesti elektra, kanalizacija, vandentiekis, telefonai. Prieš keletą metų miesto valdžia griežtai uždraudė atplukdyti naujus laivus. Vietų visiems neužtenka, o norinčių pagyventi „Olandijos Venecijoje“ apstu.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *