Pigūs aviabilietai į Bankoką

Bankokas (Krungtepas) buvo paskelbtas Tailando sostine 1782 metais. Šis miestas garsėja poilsio ir viešbučių pigumu. Išvertus jo pavadinimas reiškia „Alyvmedžių kaimas“. Mieste gyvena daugiau kaip 9 milijonai žmonių. Čia susipynė dvi šventos tajų institucijos – monarchija ir religija.

Tailande karalius ir jo šeima turi absoliutų autoritetą. Dabartinis monarchas Jo Didenybė Karalius Bhumibol Adulyadej Rama IX iš Čakri dinastijos, užėmęs sostą 1946 metais – valstybės ir ginkluotųjų pajėgų vadovas, budistų tikėjimo saugotojas, nacijos simbolis, muzikantas, poetas, buriuotojas.

Vienas iš žinomiausių šventyklų kompleksų Bankoke – Wat Phara Kaew – Smaragdinio Budos šventykla. Savo pavadinimą ji gavo nuo jame saugomos šventovės – 75 centimetrų dydžio Budos statulos, kuri pagaminta ne iš smaragdo, o iš ne mažiau reto vientiso gabalo švelniai žalio nefrito. Buda sėdi ant aukšto paauksuoto sosto-altoriaus salėje, kurios sienos padengtos senovinėmis freskomis.

Šventyklos komplekse Wat Pho Buda ilsisi gulomis su išmintinga šypsena veide. Prieš įeinant į šventyklą būtina nusiauti avalynę. WatPho kieme iš akmenų sukrautas dirbtinis kalnelis, ant kurio tarp žydinčių augalų sustingusios figūros iš cinko ir alavo sudėtingose pozose, primenančiose gimnastikos pozas. Beveik kiekviena šventykla Tailande turi savo biblioteką ir vaizduojamųjų ar skulptūrinių iliustracijų rinkinį, padedančių suprasti budistinės pasaulėžiūros esmę.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *