Pigūs aviabilietai į Dubajų

Archeologai mano, kad Dubajus išaugo iš mažyčio kaimelio Šindagos pusiasalyje. Patogia gamtine įlanka, esančia prekybos kelių susikirtime, buvo naudojamasi labai seniai, ir čia įplaukdavo laivai dar iš senovės Mesopotamijos valstybių. Čia buvo galima sutikti žvejus ir beduinus, prekeivius ir piratus, perlų narus ir turtingus užjūrių pirklius.

Šiandien Dubajus – stambiausias Artimųjų Rytų prekybos ir verslo centras. Jame yra penki uostai, be to, vienas iš jų, esantis Džebel-Ali – didžiausias dirbtinis uostas pasaulyje. Ir senasis, ir naujasis Dubajaus gyvenimas gerai matomas forto Al Fahidi forto, kuris pats yra miesto istorijos liudytojas ir simbolis, salėse. Pastatytas 1787 metais kaip kranto tvirtovė miesto prieigose iš jūros pusės, jis ne vieną kartą keitė savo paskirtį: jame buvo įsikūrusi valdovo rezidencija, po to – karinė įgula, tvirtos forto sienos tarnavo ir kaip kalėjimas.

Šiuolaikiniame Dubajuje yra visko egzotikos mėgėjams: vandens parkas, hipodromas, kur lenktynėse dalyvauja šeichų baltieji kupranugariai – dromaderai ir eiklūs arabų žirgai. Bet jokių totalizatorių hipodromuose nėra, lažybų dėl žirgų nevyksta. Azartinius žaidimus draudžia Koranas.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *