Pigūs aviabilietai į Edinburgą

Edinburgas išsidėstęs ant virtinės kalvų, besitęsiančių lygiagrečiai viena kitai. Per jas permestos gatvės – viadukai. Senasis miestas pradėjo augti dar Viduramžių pradžioje. Naujasis miestas taip pat jau skaičiuoja daugiau kaip 200 metų, ir abu jie sudaro šiuolaikinį Edinburgą.

Tiesi Princess Street – Princesės gatvė dalija miestą į dvi dalis. Į pietus nuo uolėtos kalvų virtinės keteros leidžiasi Senasis miestas. Virš jo ir virš viso Edinburgo kyla rūsti Edinburgo pilis – miesto simbolis. Čia Karūnos salėje eksponuojamos Škotijos regalijos, kurias sudaro karūna, kalavijas ir skeptras. Perlai, puošiantys karūną, surinkti Škotijos upėse. Vietinis yra ir auksas. Skeptrą gavo Jokūbas VI 1494 metais Romoje, o kalaviją 1507 metais jam įteikė Romos popiežius Julijus II už ištikimybę ir katalikų tikėjimo palaikymą.

Škotijoje dažnai pasakoja apie tai, kaip slėpė regalijas pilies Kromvelio apsiausties metu, o po Škotijos unijos (suvienijimo) su Anglija 1707 metais, kai Škotija prarado savo nepriklausomybę ir regalijos tapo nebereikalingos, jas užantspaudavo ąžuolinėje skrynioje ir paliko toje pačioje Karūnos salėje visam šimtmečiui. Tik 1818 metais vyriausybės komisija, sudaryta daugiausiai Valterio Skoto iniciatyva, atvėrė skrynią ir aptiko regalijas nepaliestas.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *