Pigūs aviabilietai į Lanzarotę

Lanzarotė – labiausiai į rytus nutolusi Kanarų sala, ketvirta pagal dydį Kanarų salyne. Dar vadinama „ugnies kalnų sala“, nes Lanzarotėje yra apie 300 ugnikalnių. Trečdalis salos dengia pelenų ir bazalto sluoksnis, tai 1730 metų skaudaus įvykio padariniai – tada iškart išsiveržė 30 ugnikalnių, pats išsiveržimas truko apie 6 metus. Po katastrofos žemės paviršių užliejo 8 milijonai kubinių metrų lavos, 420 namų buvo paskandinti karštosios masės.

Saloje galima aplankyti nacionalinį Timanfajos parką, kur išsidėstę 32 ugnikalnių kūgiai ir  pasigrožėti peizažais, kuriuos sudarė sustingusi lava, bet vaikščioti ja griežtai draudžiama.

Lanzarotė, tikriausiai, yra išskirtinė Kanarų salyno sala, galinti nustebinti net daug ką mačiusį turistą. Ji traukia civilizacijos ir gamtos harmonija, fantastiškais peizažais, kuklia architektūra ir ypatinga aura. Lanzarotės sala yra seniausia iš visų. Nedidelis kritulių kiekis – tik 115 milimetrų per metus neleido suvešėti augmenijai, todėl vulkanų liekanos šioje saloje itin gerai matomos. Lanzarotėje randama neįprastų endeminių augalų rūšių, o paplūdimiuose galima pastebėti juodo smėlio dryžius – kadaise labai greitai stingusių lavos upelių pėdsakus. Saloje gyvena unikalūs urvų gyvūnai – tai kadaise sausumoje likusių jūrinių gyvūnų palikuonys.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *