Pigūs aviabilietai į Marakešą

Marakešas – senovės miestas, kadaise buvęs valstybės sostine. Jo įkūrimą priskiria 1062 metams, arabų valdymo laikmečiui. Įsikūręs Marakešas Maroko centre, Atlaso kalnuose.

Architektūroje išsiskiria senasis miestas, vadinamas Medina. Jis apsuptas siena, o viduje yra DjemnaelFna aikštė, kurią JUNESKO pripažino Žmonijos kultūros paveldu. Ištisomis dienomis čia pasirodo gatvių muzikantai ir šokėjai, savo paslaugas siūlo chna tatuiruotojai. Visu tuo pasigrožėti galima sėdint prie daugybės kavinių ir restoranų, kurie supa aikštę, staliukų. Praktiškai iš bet kurio miesto taško matosi Kutubijos mečetė, kuri buvo pastatyta 12 amžiuje, jos minaretas yra 77 metrų aukščio. Už jos įsikūrę puikūs Menaros sodai, kurie laikomi romantiškiausia Marakešo vieta. Įdomu pažiūrėti į Jusufoben Tašfino mauzoliejų, Auksinių obuolių mečetę, Bachijos rūmus ir Saaidų dinastijos kapą. Būtinai aplankykite karališkuosius rūmus Dar el Makhzen, kur šiuo metu yra oficiali jo Didenybės rezidencija. Mieste veikia gausybė turgaviečių, daugumą iš jų galima rasti netoliese nuo Jemaa el-Fnaa aikštės, jų tarpe populiariausi antikvariato turgus „Aladino lempa“ ir dengtas Centrinis turgus.

Liepos mėnesį 10 dienų Marakeše vyksta kasmetinis Liaudies meno festivalis. Pasirodymai vyksta pusiau sugriuvusiuose El Badi rūmuose, turistai pagrinde lankosi šiame festivalyje, kad pažiūrėtų pilvo šokio meno.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *