Pigūs aviabilietai į Romą

753 metų pr. m. e. balandžio 21 d. vilkės išmaitinti Romulas ir Remas padėjo pirmuosius Amžinojo miesto – taip vadina Romą – akmenis. Ji išsidėsčiusi tarp Lacijo kalvų ant Tibro krantų. Roma – tai miestas, nesulyginamas su jokiu kitu. Visos jos pergyventos epochos paliko jos architektūroje savo nepakartojamus bruožus. Išliko ne tik antikos laikų paminklai, bet ir ištisi tos tolimos epochos architektūriniai ansambliai, viduramžių kvartalai ir Renesanso epochos bažnyčios, o taip pat ir vėlesnių laikų. Net fontanai šiame mieste ypatingi.

Pusę aikštės ir visą senųjų Poli rūmų fasadą užima Trevi fontanas. Kaskadomis baseino pusapskritimiu teka vanduo, atvestas dar Agripos – romėnų karvedžio (63-12 m. pr. m. e.) į termas. Jis turi ypatingą vardą: Vandens mergelė – Aqua Virgo. Būtent čia reikia išvykstant įmesti monetą, kad sugrįžtumei į Romą.

Koliziejus, kas reiškia Kolosas, yra pusiau griuvėsiai. Iškylančios viena virš kitos arkos, pakibę ore karnizai primena Mėnulio kraterį. Apačioje arenos apskritimas išraižytas sienų keteromis. Matosi juodos požemių angos. Tai iš ten buvo išleidžiami žvėrys, atvežti iš Afrikos. Šimtai žmonių išeidavo į areną žudyti vienas kitą. Vykdavo gladiatorių kovos. Nukreipti žemyn sėdinčiųjų tribūnose nykščiai reiškė viena: „Pribaik nukritusį“. Ypatingų švenčių metu Koliziejuje buvo supilamos kalvos, paverčiant jas urvais, sodinami medžiai, sukuriant „medžioklės“ ir „mūšių“ iliuziją. Iš viršaus virš cirko buvo ištempiami milžiniški audeklo gabalai – velariumas.

Sparnas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *