Pigūs skrydžiai

Pigūs skrydžiai – itin patogus būdas keliauti!

Išnykus Europos sienoms vis daugiau žmonių, ypač jaunų, kelia sparnus svetur. Tam įtakos turi ir transporto rinkos liberalizavimas Europos sąjungoje. Ryanair, Wizz Air ir EasyJet aviakompanijos siūlo itin patogų būdą keliauti. Pigios avialinijos, pigūs skrydžiai, „cheap flights“ – tai yra žodžiai, kurie jau tapo neatsiejami nuo žodžių atostogos, kurortai, jūra. Tik prasidėjus pavasariui turite gerą progą pigiai nuskristi į Turkijos Bodrumą, Graikijos Rodosą arba į Ispanijos Maljorką, Ibizą. O šaltuoju laikotarpiu jūsų visada laukia karštasis Egiptas ir begalybė Šarm el Šeiho kurortų.

Kodėl pigūs bilietai – pigūs?

Dažnai tenka girdėti nuomonę, kad pigūs skrydžiai yra blefas. Sparnas.lt gali drąsiai teigti, jog tai yra netiesa. Pigūs skrydžiai iš tiesų yra pigūs, tiesiog jie turi nemažai apribojimų apie kuriuos reikia žinoti.  Jeigu keliautojas atitinka visas pigių skrydžių aviakompanijų taisykles – problemų nebūna. Tačiau neatidžius keleivius laukia nemažai spąstų bei nemalonių staigmenų.

Pigių skrydžių bendrovių aviabilietai yra žymiai pigesni likus šešioms-aštuonioms savaitėms  iki skrydžio, o įprastinių aviakompanijų – iki 5-6 mėnesių iki skrydžio. Taigi, jeigu norite keliauti pigioms avialinijoms, o prieš tai keliavote tik tradicinėmis avialinijomis, patariame pamiršti visus rezervavimo ir aptarnavimo ypatumus, kurie jums buvo suteikti prieš tai, ir įsidėmėti, jog keliaujant pigiom avialinijoms:

  • Dažniausiai nėra skirstomos vietos;
  • Oro uoste yra griežtai tikrinami bagažo išmatavimai ir svoris;
  • Nėra nemokamo registruoto bagažo;
  • Nėra įskaičiuoto maitinimo lėktuve;
  • Iki lėktuvo reikia nueiti pačiam;
  • Pigiausi skrydžio bilietai būna prieš 5-6 savaites iki skrydžio;
  • Dažniausiai nėra galimybės keisti skrydžio datų;
  • Dėl neeilinių situacijų ir problemų sprendimo gali tekti kreiptis į aviakompaniją paprastu paštu! 🙂
  • Reikia pilnai ir atidžiai perskaityti visas aviakompanijos skrydžio taisykles prieš skrydį!

Tačiau nepaisant visų keliavimo niuansų su pigioms avialinijoms, šis keliavimo būdas sparčiai populiarėjo per pastaruosius metus. Lietuvos skrydžio rinka vystosi, tačiau pagrindiniais jos žaidėjais tampa žemų kainų avialinijų segmentas. Tai nėra tik Lietuvos fenomenas – pigios avialinijos šio metu yra populiariausios avialinijos visoje Europoje.